Kobras

Ühes oma eelnevas postituses kirjutasin põgusalt oma viimasest kohtumisest kopraga. Juhtusin roostiku ääres kõndides kuulma mingit krõbinat. Mul läks kohe kõrv kikki ning hakkasin kohe ühe kuivenduskraavi poole kiikama. Oli seal kandis palju näritud puid, mis selgelt kopra tööle viitas. Ning mõni hetk hiljem juba nägingi teda mööda seilamas.

Kuna sel hetkel ta mind märganud polnud, otsustasin liikuda pisut kaugemale tuldud teed tagasi, lootes lõigata tal tee ära ning näha teda veel. Nii läkski. Olin kükitades kraavi kaldal teda ootamas. Koht polnud parim, kuna ees oli palju kõrkjaid ning suuremaid taimi. Ning ühel momendil ta tuligi, liiga lähedalt tuli :D. Lindude pildistajana on mul alati valmidus pildistada kaugeid ja väikseid objekte (linde). Sel korral osutus see selgelt liiga pikaks fookuskaguseks, mistõttu loom enam normaalselt kaadrisse ära ei mahtunud. Pole midagi teha, pole harjunud loomi pildistama :D. Ja nii ta roniski vastaskaldale. Proovisin teda nii hästi kaardisse mahutada, kui võimalik, aga ega see väga kenasti välja ei kukkunud.

Olgugi, et pildistasin täielikus vaikuses, hakkas talle mu kahtlane kuju siiski vastaskaldal silma ning ühel hetkel hakkas tagasi vette sättima. Taaskord, palju segavaid oksi hea portree saamiseks, aga ega see mind pidurdanud klõpsimast :).

Lõpuks läks mütakas tagasi vette ning otsustas lähemalt uurima tulema, kellega tegu. Küll hiilis kõrkjate vahel edasi-tagasi, kuniks oli lõpuks jõudnud minust ca 4m kaugusele. Ma muidugi tegin samal hetkel pilte, mis hilisemal vaatamisel üsna kasutuskõlbmatuna tundusid… loom oli selgelt liiga lähedal mulle. Kogu see kohtumine siis päädis sellega, et kobras pani litaka sabaga vastu vett ning põgenes. Olin sellisest käitumisest teadlik ning ka valmis, et nii läheb. Imestasin lihtsalt seda, et ta mind veel nii lähedalt uurima tuli. Tuule suund mind ei reetnud, ilmselt oleks ta muidu juba ammu jalga lasknud. Aga selline lähikohtumine tekitas ägeda emotsiooni. Viimaseks näitangi pilti, mis jäi enne seda laksu viimaseks :). Hiljem olin tark, vahetasin asukohta, timmisin objektiivi fookuskaugust ning sain vinge seeria mulle lähenevast ja mööduvast loomast, ilma põgenemata :).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: