Vööt-käbilind

See aasta on olnud minusugusele linnuhuvilisele väga põnev. Üle pika aja käisin uutel radadel, mis viisid mind kokku uute liikidega. Üheks heaks utsitajaks oli sel aastal linnuentusiastidele ja hobifotograafidele korraldatud linnuliigi võistlus, mille sisuks oli koguda võimalikult palju erinevaid linnuliike, sh need ka määramiseks piisava kvaliteediga ka pildile püüda. See utsitas kindlasti tihedamalt loodusesse minema, kui seda ehk tavapäraselt teinud oleks :). Mida terve aasta vältel kogesin, oli kahjuks ajanappus. Motivatsiooni välja minemiseks on mul igal hommikul, kuid tihti pole seda vaba momenti lihtsalt minna ja loodust nautida. Linnuliigivõistluse osas sai ületatud ka oma esialgne eesmärk (150 liiki), mille tulemusena sai veel eilegi viimased liigid pildile püütud ning lõpunumbriks jäi 163 liiki. Kes huvitub, millised linnud mu kaamera ette sel aastal sattusid ja kui head pildid neist vormistada suutsin, saab neid vaadata sellelt lingilt.

Lisaks väga harivale aastale oli ka ääretult tore ka saada tähelepanu osaliseks Eesti Looduse Fotovõistlusel. Oli kindlasti suureks üllatuseks. Olen uuel aastal võtnud eesmärgiks kandideerida ka mõnel välismaisel konkursil, ehk õnnestub ka sealt mingit tähelepanu oma piltidega köita :).

Linnusõpradele soovin aga edukat uut aastat ning ikka kauneid ja põnevaid hetki looduses! Kindlasti tasub pilku peal hoida ka mu blogil, püüan siia alati miskit kena ja teinekord ka õpetlikku lisada, mida ehk tavapärane looduses käija ei pruugi näha või lihtsalt tähele panna. Kauneid hetki uuel aastal!

Tänasel pildil Vööt-käbilind, keda õnnestus tänu mu venna Oliveri avastusele näha ja pildistada päris inimasutuse keskmes. Vööt-käbilind on meil harva nähtav talikülaline, kes pesitseb muidu põhja pool, kuid võimeline suurte invasioonide ajal ka meie maale jõudma. Tore avastus ja väärt liik kindlasti ka linnuliigivõistlusele :).

Klikka pildile, et näha suuremalt:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: