Aurora Borealis

Eile veetsin pool ööd lageda taeva all… mitte, et mind oleks kodust välja visatud, vaid et väljas võis näha taas vägevat virmaliste showd :). Pea kuu aega on olnud virmaliste osas täielik vaikus ja nüüd üllatati meid selle aasta arvestuses võimsuselt teise suure värvipommiga. Virmalised olid isegi nii tugevad, et tavaliselt põhjakaares toimuv mäng liikus kord ida suunas, kord lääne suunas. Teatud hetkedel oldi nähtud ka lõuna suunas, mis on Eestis juba väga haruldane!
Kahjuks polnud taevas täiesti selge, lõuna-eesti ja ida-eesti inimesed jäid sellest sootuks ilma. Ka Tallinnas oli pilvi, kuid Suurupis vähem ja pigem nägi ikka rohkem taevast kui pilvi. Aga kokkuvõtteks see tegigi asja huvitavamaks :). Täielikus talveriietuses olin “objektil” kella 22.00-02.00. Väljas olid ikkagi pluss-kraadid, kuid tuul tegi ühe koha peal olemise kohati väljakannatamatuks. Mitu korda olin juba koju minemas, kui äkki jälle taevas valgeks läks ja virmaliste sambad tantsima hakkasid. Panin tähele ka sarnaselt suurele märtsikuu virmalistemängule taevas vilkuvaid laineid. Algselt arvasin, et see on ilmselt väsimusest, kuid tegelikult olid need ikkagi virmalised :).
Ühe pildi suutsin öösel ka tänaseks blogipostituseks valmis teha, kuid väga palju materjali on veel ees ootamas. Seetõttu teen oma blogis teise virmaliste-maratoni, mil püüan nädala jooksul parimaid hetki näidata ;).

Klikka pildile, et näha suuremalt:

IMG_8054

Tehniline:

  • 08.10.2015, kell 00.54
  • 24mm @ FF
  • ISO2000
  • Ava f/2,8
  • Säriaeg 10 sek
  • WB3100
  • Suurupi rand

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: