Aasta 2020 kokkuvõte

Aasta viimane päev on tore aeg kogu aasta kokku võtta ja märgilisemad sündmused ja kohtumised üle mainida.

Lindude pildistajana oli minu jaoks aasta tipphetkeks vaieldamatult kohtumine Põhja-tormilinnuga, keda meie vetes üleüldse esmakordselt näha võis. Oli au see esmakordne vaatlus ka pildiseeriana üles võtta, ning hetke seisuga ainsana Eestis ka esmavaatlusega nimekirja jääda :). Pikemalt saab selle üllatuskohtumise kohta lugeda SIIN.

Aasta jooksul sai osaletud traditsiooniliselt ka paaril fotovõistlusel. Looduse Aasta Foto 2020 välkvõistlusel “Humoorikas looduspilt”, kus üks mu pilt laululuikedest ka žürii poolt ära märgitud sai. Pilti ennast on võimalik näha SIIN.
Teisi pilte antud konkursil näeb LAF-i kodulehel.

Kevadel sai linnuelu kõrvalt läbi kogetud ka karuvarjes pildistamine. Oli õnne ja sai kohatud kahte karu, kelledest üks pool ööd varje ees toimetas ning uinuda ei lasknud. Muidugi õnnestus seal kohata ka teisi loomi ning ka mõnda sulelist. Kogu varjeseiklust kirjeldasin oma blogipostitustes, mida saab mõnusalt tagasi vaadates scrollida SIIT.

Varasemal paaril aastal olen osalenud ka Linnuliikide kogumise võistlusel, mille korraldasid linnuentusiastid Facebookis. Võistluse eesmärgiks on aasta jooksul kohata ning määratavalt pildile saada võimalikult palju linnuliike. Sel aastal oli võimalik ka Tiimina osaleda ning otsustasime venna Oliveriga selle teekonna seekord tandemina läbida. Aasta oli sedavõrd rahulikum eelnevatega võrreldes, et seekord sai liike kahepeale kogutud. Olgugi, et ajaliste piirangute tõttu mõnel kuul kumbki meist välja ei jõudnudki, saime kahepeale kogutud 198 erinevat liiki linde. Jah, pisut jäi maagilisest 200-st puudu, kuid eks see ongi pigem tulevikus motivatsiooniks ikkagi saavutada :). Kui aus olla, ei lootnud isegi nii suurt numbrit. Tänu sellele võistlusele sai avastatud uusi liike, keda varem polnud kohanud, sai leitud uusi lahedaid paikasid, kohatud mitut haruldast lindu, keda teised võistlejad näha ei suutnud. Oli kogemusterohke ja põnev aasta. Eelnevaks individuaalseks rekordiks oli 2019a kogutud 182 liiki.

Käesoleval püti-aastal sai loomulikult ka aasta lindu Tuttpütti jäädvustatud, kuid tema kõrval said tähelepanu ka teised sugulased. Kui tuttpüti lähisugulased sarvikpütt ja hallpõsk-pütt on aastatega ikka tuttavaks saanud ning leiukohadki teada, siis väikepütiga juba nii lihtsalt ei kohtu. Siiski oli veel aasta lõpupäevadel seda õnne, et ka see liik leida ning püttide ühispildile lisada :).

Kena uut linnuaastat kõigile asjaarmastajatele ning kaaskannatajatele, kes lindudest ikka hoolivad ja neid põnevaid kohtumisi ka jäädvustavad!